Program


Stručné informace o uváděných filmech můžete též nalézt v programovém zpravodaji PANORAMA, který filmový klub vydává cca 1x za dva měsíce.12.12.2016

EGON SCHIELE

Egon Schiele: Tod und Mädchen

Rakousko - Lucembursko
2016
109 min
CinemArt

Malíř a grafik Egon Schiele byl jedním z nejprovokativnějších vídeňských umělců začátku 20. století. Do veřejného prostoru díky tvůrcům, k nimž patřil, vstoupila erotika. Zpočátku je fascinován secesí a tvorbou svého krajana Gustava Klimta, ale brzy nachází vlastní výrazové prostředky v expresionismu a odvážných aktech. Jeho hlavní inspirací jsou krásné a mladé ženy. A jsou zásadními múzami nejen jeho tvorby, ale i života. Osudový vliv na něj mají ale jen dvě- jeho sestra a první múza Gerti a mladičká Wally, pravděpodobně Schieleho jediná pravá láska, kterou zvěčnil ve svém slavném obraze „Smrt a dívka“. Jeho provokativní tvorba brzy vyvolá odezvu nejen mezi výtvarníky a galeristy, ale i mezi počestnými občany. Pro nevázaný způsob života je dokonce nucen ukončit svůj pobyt v Českém Krumlově. Nakonec je ale stejně zatčen, čelí obvinění ze sexuálního zneužití nezletilé dívky a soudce spálí pro výstrahu jeho kresbu. Pod filmem je podepsán uznávaný rakouský režisér Dieter Berner, který je i populárním hercem a spoluautorem scénáře.


19.12.2016

MIKROB A GASOIL

Microbe et Gasoil

Francie
2015
103 min
Film Europe

„Kdo jezdí rychle, nic nezažije” aneb jak scénárista a režisér Michel Gondry natočil dva teenagery na zběsile pomalé cestě Francií ve vozidle, které potěší fanoušky kutilských receptářů... Drobný Mikrob a vynalézavý Gasoil jsou tak trochu nenápadní a přehlížení puberťáci. Vyhlídka, že dva měsíce blížících se prázdnin prožijí se svými rodinami, je pranic neláká. Jak ale uniknout před nudnou rutinou? Třeba tak, že vezmete motor ze sekačky, několik dřevěných planěk a postavíte neortodoxní vozidlo, něco mezi karavanem a zahradním domkem. A v něm zamíříte na netradiční dobrodružný road trip po Francii. Svoboda volá!


Při zpracování anotací k jednotlivým snímkům byly použity podklady distribučních společností AČFK, Aerofilms, CinemArt a Film Europe.

Novinky

11.11.2016

A na jaký film půjdete vy?

Aktualizovali jsme opět filmovou nabídku - již můžete nahlédnout do programu, jaké filmy v klubu odpromítáme do Vánoc.

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 90,- Kč pro členy FK
  • 130,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 60,- Kč