Program


Stručné informace o uváděných filmech můžete též nalézt v programovém zpravodaji PANORAMA, který filmový klub vydává cca 1x za dva měsíce.30.5.2016

LEKCE

Urok

Bulharsko - Řecko
2014
111 min
Film Europe

Režisérská dvojice Kristina Grozeva a Petar Valchanov je podepsána pod na mnoha festivalech oceněným úsporným a intenzivním sociálním dramatem o učitelce, jejíž život obrátí naruby manželův dluh. Naděžda pracuje jako učitelka na malém bulharském městě. Je nespokojená v práci i ve svém osobním životě. Když ve škole dojde k drobné krádeži, rozhodne se svým žákům dát malou lekci z morálky, v níž sama neotřesitelně věří. Její víru ale podrobí tvrdému testu dluh nezodpovědného manžela, který Naděždinu existenci změní v houževnatý zápas s jediným cílem - zachránit rodinu. Překážky jsou ale tak velké, že k jejich překonání bude nejspíš nutné morálku upozadit.


6.6.2016

OSM A PŮL

Itálie - Francie
1963
138 min
AČFK

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o filmových tvůrcích a báli jste se na to byť jen pomyslet. Film, kterému sám až do posledku režisér říkal La bella confusione, tedy Krásný zmatek. Film, o kterém se velmi často hovoří jako o díle, ve kterém vyvrcholil poválečný překotný vývoj filmové řeči. Film o režisérovi, který natočil 8 a půl filmu a s tím dalším nemůže hnout, stejně jako se svým životem, který se mu prostě nezdá sladký. To všechno je Osm a půl. Natočit film o tom, jak příšerné a zábavné zároveň je ztratit svůj film v sobě samém, když ztratíte sebe sama, a získat za něj Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film, to je cirkusový kousek hodný snad jen Federica Felliniho.


13.6.2016

SEDM STATEČNÝCH

The Magnificent Seven

USA
1960
123 min
AČFK

Legendární western Johna Sturgese není jen mistrovským příběhem o sedmi pistolnících, kteří se nechají najmout hrstkou chudých mexických vesničanů, aby bránili jejich životy a majetek před bandou chtivých desperátů. Jde zároveň o první remake díla japonského klasika Akiry Kurosawy, který dokazuje, jak úspěšná může být kulturní inspirace, z níž těží obě strany. Jakkoli je morální kodex pistolníků a samurajů odlišný, ti i oni se pouštějí do boje, v němž vyhrává ten nejslabší.


Při zpracování anotací k jednotlivým snímkům byly použity podklady distribučních společností Film Europe, Aerofilms, Artcam a CinemArt.

Novinky

18.4.2016

Opět jsme aktualizovali filmovou nabídku!

Zkontrolujete-li nyní stránku s naším programem, dozvíte se, co na vás čeká ve filmovém klubu až do začátku června.

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 90,- Kč pro členy FK
  • 130,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 60,- Kč