Program


Stručné informace o uváděných filmech můžete též nalézt v programovém zpravodaji PANORAMA, který filmový klub vydává cca 1x za dva měsíce.27.3.2017

ODVRÁCENÁ STRANA MĚSÍCE

Die dunkle Seite des Mondes

SRN - Lucembursko
2015
98 min
Bontonfilm

Úspěšný právník Urs je příkladem a hvězdou své profese. Má krásnou kariéru, krásnou a perfektní ženu, krásné a drahé auto, konto naplněné penězi. Sebevražda jeho kolegy s ním ale otřese, vždyť on taky žil takhle skvělý život. Potkává krásnou dívku, která vyznává alternativní způsob života, a zúčastní se experimentu s halucinogenními houbičkami. Změna života je ale drastičtější, než se dalo čekat. Drogový experiment v něm uvolní syrové lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Urse ovládne potlačovaná agresivita a dostane se zcela mimo kontrolu... Napínavý thriller natočil režisér Stephan Rick jako moderní variaci na příběh doktora Jekylla a pana Hyda. Snímek vznikl podle stejnojmenné a velmi úspěšné knižní předlohy Martina Sutera a sklidil výborné ohlasy na festivalu v Berlíně. Hlavní roli ztvárnil Moritz Bleibtreu, který se proslavil ve filmu Lola běží o život, jeho protivníka hraje Jürgen Prochnow známý představitel záporáků v hollywoodských velkofilmech.


3.4.2017

SNOWDEN

Snowden

Francie - SRN - USA
2016
134 min
Film Europe

Edward Snowden změnil současný svět jako málokterý člověk. Jeho jméno zná každý. Nechal za sebou pokojný rodinný život a vzornou kariéru v tajných službách a stal se psancem na útěku. Je muž, který odhalil šokující praktiky amerických výzvědných služeb, hrdinný whistleblower, nebo zrádce, který zaslouží nejtvrdší trest? Klasik americké angažované kinematografie Oliver Stone zkoumá profesní i rodinné zázemí člověka, který ukázal světu, že jsme stále sledováni. A že válka proti teroru posloužila jako záminka k bezprecedentnímu vpádu moci do soukromí. Jde tu vážně ještě o zachování demokracie? Snowdenova odpověď je mrazivě jasná.


10.4.2017

NEJŠŤASTNĚJŠÍ DEN V ŽIVOTĚ OLLIHO MÄKIHO

Hymyilevä mies

Finsko
2016
92 min
Aerofilms

Léto 1962. Olli Mäki je velkou nadějí finského boxu a právě se chystá na životní zápas o titul mistra světa. Z poklidného venkova se dostává do víru velkoměsta, kde je vystaven tlaku médií, trenérů a sponzorů. Skromný Olli má na dosah všechnu slávu a bohatství a snaží se dělat to, co se od něj očekává. Je v tom ale jeden háček – Olli se totiž zamiloval do Raiji, dívky ze své rodné vesnice. Okouzlujícím debutem podle skutečného příběhu si mladý režisér Juho Kuosmanen v Cannes získal srdce diváků a úspěch završil nejvyšším oceněním v sekci Un Certain Regard.


24.4.2017

ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI

Bacalaureat

Rumunsko - Francie - Belgie
2016
128 min
Aerofilms

Drama o kompromisech, osobní morálce a podstatě rodičovství je po 4 měsících, 3 týdnech a 2 dnech dalším filmem Cristiana Mungiu, který si odnesl ocenění z hlavní soutěže v Cannes a pro mnohé kritiky patřil k tomu nejlepšímu, co festival v Cannes loni nabídl. I tentokrát si Mungiu neodpustí rýpnout do politicko-společenské situace současného Rumunska prostřednictvím komorního příběhu. Eliza končí střední školu, přijali ji na Cambridge a zářivé budoucnosti stojí v cestě jen formalita v podobě napsání maturitních písemek. Problém nastane ve chvíli, kdy ji těsně před zkouškami někdo přepadne, a dívka se trochu sesype. Její otec, ambiciózní lékař, nehodlá nic ponechat náhodě a začne se zaplétat do sítě drobných službiček, aby dceři pomohl. Divák zjišťuje, že ta pravá zkouška dospělosti probíhá úplně jinde než ve školní lavici při psaní písemek. Mungiu vystavuje hlavní postavy stále náročnějším morálním výzvám, k nimž musejí zaujmout nekompromisní stanoviska. Otec je totiž zhnusený ze stavu současného Rumunska, prolezlého korupcí a podvody, a k těmto hodnotám vede i svou dceru. Když se však do tohoto soukolí sám zaplete, staví dceru i sebe do situací, s nimiž se neumějí vypořádat.


Při zpracování anotací k jednotlivým snímkům byly použity podklady distribučních společností Aerofilms, Artcam, Bontonfilm a Film Europe.

Novinky

27.2.2017

Aktualizovali jsme filmovou nabídku!

Doplnili jsme program o filmy, které v klubu budeme promítat do konce dubna. Doufáme, že vás zaujmou, a budeme rádi, když si najdete cestu na jejich projekci.

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 90,- Kč pro členy FK
  • 130,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 60,- Kč